Ankara Petek Temizleme

Ankara petek temizleme güvenilir, kaliteli ve uzman ekibi ile Başkentte ki tüm semtlere servis desteği sağlamaktadır. Ankara petek temizliği olarak peteklerde meydana gelen kireçlenme, tortulaşma ve paslanma sebebi ile meydana gelen tıkanıklıkları profesyonel petek temizleme makinesi ve kimyasal ile temizleme yaparak ısınma problemlerinizi çözmektedir. İşlem sadece tek bir noktadan yapılarak kesinlikle etrafı kirletmez. Tüm işlem banyoda ki havlupanın sökülüp tesisata petek temizleme makinesinin bağlanması ile başlar. Özel makine kalorifer tesisat temizliği işlemini profesyonel olarak sağlar.

0553 804 40 65

Ankara tesisat temizliği peteklerde meydana gelen tüm sorunları çözerek peteklerin içerisinde ki su akışını normal hale getirmektedir. Petek tıkanıklığına neden olan kireç ve çamur kullanıma bağlı olarak kirlenmekte ve zamanla tıkanmaktadır. En önemli ısınma unsurlarımızdan biri olan petekler tıkalı ise peteklerin alt kısımları soğuk üst kısımları ise sıcak kalmaktadır. Evinizde ki ya da iş yerinizde ki son petek ısınmıyorsa yine tıkanma sebebi ile bu sorun yaşanmaktadır.

Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri durum ise kombiyi en yüksek dereceye dahi alsalar peteklerin ısınmama problemidir. Yine bu sorun peteklerde ki kirlilikten kaynaklanmaktadır. Tıkanan petek tesisatı aynı zamanda kombi cihazını da zorlayarak faturaların artmasına ve iyi ısınamamaya neden olacaktır. Siz de her yıl ya da iki yılda bir kez yaptıracağınız petek temizleme hizmeti ile tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

0553 804 40 65

Petek temizliği sonrasında peteklerin altı ve üstü eşit şekilde ısınacak, kombi zorlanmayacak, faturalarda %30 düşüş yaşanacak ve istediğiniz konforda ısınma gerçekleşecektir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yaptırılmalı?

Ankara petek temizliği kombi ve peteklerin istenilen ısıyı verebilmesi, kombi de ki pompa ve eşanjör gibi parçalara zarar gelmemesi parçaların ömrünün uzaması için  petek temizliğini en az 2 yıl da bir önermektedir. Bu sayede paslanma ve kireç kombi parçalarına zarar vermeden önlenmiş olur.

  • Petekler yeterli ısıyı vermiyorsa (kombi yüksek derecede çalışsa dahi)
  • Kombi cihazına en uzak olan petek diğerlerine göre daha az ısı veriyorsa,
  • Peteklerin üstleri ısınıyor altı ısınmıyorsa,
  • Ortamın az ısınmasına rağmen her ay doğalgaz faturası yüksek geliyorsa,
  • Kombi petek tesisatı için yer alan filtre çabuk tıkanıp kirleniyorsa,
  • Kombi cihazınız aşırı ısınıyor veya yetersiz devir daim sorunu yaşıyorsa,
  • Kombi sürekli çalışıp tesisatta ki suyu ısıtmaya çalışıyorsa,
  • Kombinizin ısıtma alevi hemen sönüyorsa,

Yukarıda ki sorunlar ve buna benzer problemler varsa petek temizleme zamanı gelmişte geçiyor demektir! Siz de bu durumda acil bir şekilde Ankara petek temizleme servis hizmetlerimize ulaşarak petek temizliği için gün içerisinde randevu alabilirsiniz.

0553 804 40 65