Ankara Pursaklar Petek Temizleme

Pursaklar petek temizleme peteklerde meydana gelen ısı performansında ki düşüklüğü eski haline getirmek ve ısı verimini artırmak için makinalı ve kimyasallı olarak petek temizliği hizmetini profesyonel ekibi ile sağlar. Petekler en uygun yer olan banyoda ki havlupan sökülerek buraya bağlanan makine ile gerçekleştirilir. Bu esnada kesinlikle banyonuz kirlenmez. İlaçlı petek temizliği sunan ekibimiz altı ısınmayan peteklerin eski performansına kavuşmasına yardımcı olur.

Pursaklar petek temizliği en az 2 yılda bir mutlaka yaptırılmalıdır. Özel makineler ile evinize gelen ekibimiz en uygun kimyasallar ve sıcak su ile petekleri yıkar. Tesisat sisteminde kombi cihazı peteklerden daha yüksek konumda olduğu için sirkülasyon sırasında su içerisinde bulunan kireç tortu parçacıkları peteklerin alt kısımlarında birikir. Bir süre sonra petekler dengeli ısı vermez ve üst tarafa kıyasla alt bölümlerde ısı kayıpları görülür. Petek temizleme sırasında dikkat edilecek bir önemli detayda yaşanan bu sıkıntıdır. Temizlenen petekler ile tüm ısınma problemleri ortadan kalkar ve yakıt tasarrufu sağlanmış olur.

Genellikle kullanıcılar tarafından peteklerin havası alınarak düzelme sağlanacağı düşüncesi vardır. Fakat bu sadece küçük sorunlarda işe yarar. Peteklerde zamanla oluşan kalın kir tabakalarının önüne geçemez ve bu sorunu kesinlikle çözmez. Bu sebeple petekler her yıl ya da iki yılda bir düzenli bir şekilde temizlenmelidir. Petek temizleme Pursaklar olarak bize hemen ulaşabilir ve servis desteği alabilirsiniz.

0553 804 40 65